Szkolenie z metodyki przesłuchiwania dzieci w Warszawie, 23-24 września 2024 r.

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne szkolenie z Metodyki przesłuchiwania dzieci!

Szkolenie kierowane jest do osób reprezentujących wymiar sprawiedliwości: sędzie i sędziów, prokuratorki i prokuratorów.

 

Szkolenie odbędzie się 23-24.09.2024 r. w godzinach 9:00-17:00 oraz 8:00-16:00 w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie, ul. Stanisława Przybyszewskiego 20/24.

 

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności w zakresie realizacji przesłuchania małoletnich świadków w postępowaniu karnym, zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi oraz dążeniem do uzyskania od przesłuchiwanych dzieci wartościowego materiału dowodowego, przy równoczesnej ochronie ich przed wtórną wiktymizacją. W szkoleniu chcemy osiągnąć balans między przekazem wiedzy a zdobyciem umiejętności nawiązania relacji z dzieckiem, zadawania pytań, poradzenia sobie z różnymi sytuacjami w czasie przesłuchania.
 

Zajęcia poprowadzą:
 

Maria Keller-Hamela – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Prowadzi szkolenia z zakresu problematyki krzywdzenia dzieci i przesłuchiwania dzieci dla różnych grup zawodowych m.in. dla sędziów, prokuratorów, psychologów, pedagogów.
 

Marzena Kraśniewska – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła Studia Podyplomowe w Zakresie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, szkolenie dla mediatorów. W Centrum Pomocy Dzieciom FDDS w Gdańsku prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i ich opiekunów oraz terapię rodzinną. Prowadzi grupy rozwojowo-edukacyjne oraz szkolenia dla profesjonalistów z zakresu procedury Niebieskiej Karty oraz rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy diagnostycznej oraz terapeutycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.