Zapisy na warsztaty Klubu Prawnika

Prawo doskonale tłumaczy rolę kuratora procesowego, opisując działania i zachowania, które są niezbędne by wykonywać tę ważna funkcję właściwie. Kontakt bezpośredni z dzieckiem wymaga szczególnej troski ze strony kuratora, który każdorazowo powinien zadbać o poczucie bezpieczeństwa dziecka. Aby w tym pomóc małoletni pokrzywdzony lub świadek musi zrozumieć na czym polega jego rola. Kurator udziela dziecku informacji o podejmowanych czynnościach podczas postępowania sądowego, jego przebiegu – czyli co dokładnie i kiedy będzie się działo, konsekwencjach konkretnych czynności prawnych słowami, które dziecko rozumie bo z uwzględnieniem jego stopnia rozwoju i kondycji psychofizycznej.

Już 25 maja 2022 r. w godzinach 10:00-14:30 w naszym Centrum Pomocy Dzieciom przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego 20/24 w Warszawie odbędą się warsztaty „Kontakt bezpośredni z dzieckiem w pracy kuratora procesowego”, na których w praktyczny sposób zajmiemy się zagadnieniami omówionymi na webinarze Klubu Prawnika z dnia 30 marca 2022 r.

 

Warsztaty poprowadzi Joanna Marszał-Kotas- psycholożka pracująca w naszym Centrum Pomocy Dzieciom, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowana psychoterapeutka systemowa.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: karolina.cwyl@fdds.pl

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Wymiar Sprawiedliwości Przyjazny Dziecku” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Logo Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy