Spotkanie Klubu Prawnika pt. „Nowelizacja przepisów Kodeksu karnego i Kodeksu postępowania karnego, obowiązująca od 1 października 2023 r., w kontekście ochrony prawnej małoletnich”

📣 Zapraszamy adwokatów, radców prawnych, psychologów oraz prawników NGO’s na kolejne spotkanie Klubu Prawnika. 

“Nowelizacja przepisów Kodeksu karnego i Kodeksu postępowania karnego, obowiązująca od 1 października 2023 r., w kontekście ochrony prawnej małoletnich.” 

📌 ZAPISZ SIĘ: https://forms.office.com/e/iGpK7fM2QE  

  • Jakie zmiany wprowadziła Ustawa z dnia 7.07.2022 r. (Dz. U. z 2022 r., poz. 403) w kodeksie karnym i kodeksie postepowania karnego w aspekcie ochrony małoletniego?  
  • Czy są to „zmiany kosmetyczne” czy „przełomowe”?  
  • Jak wygląda ochrona małoletniego w aktualnej praktyce i czy jeszcze warto coś zmienić? 

Klub Prawnika zaprasza na prelekcję prokurator Agnieszki Gorczyńskiej, dla której „dziecko krzywdzone” jest od lat w centrum zainteresowania – w bieżącej pracy zawodowej, naukowej i dydaktycznej. Prokurator Agnieszka Gorczyńska łączy wiedzę z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego z prawem rodzinnym i psychologią. Prawnik, psychotraumatolog, na co dzień wykonująca zawód prokuratora; w latach 2019-2021 Prokurator Rejonowy w Malborku, w latach 2021-2022 p.f. Prokuratora Rejonowego Gdańsk-Oliwa w Gdańsku, były członek Interdyscyplinarnych Zespołów do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy MOPR; posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w szkoleniu aplikantów, funkcjonariuszy Policji i pracowników instytucji pomocowych, aktualnie również lekarzy, a także doświadczenie akademickie i naukowe. 

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. 

⏰ Kiedy? 

14 grudnia br. godz. 17:00-18:30 

Link do zapisów: https://forms.office.com/e/iGpK7fM2QE

Zapraszamy!