Spotkanie Klubu Prawnika pt. „Psychologiczne instrumenty pomocowe w sytuacji rozstania rodziców w kontekście działań prowadzonych przez KOPD w Warszawie”

W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie Klubu Prawnika na temat Psychologicznych instrumentów pomocowych w sytuacji rozstania rodziców w kontekście działań prowadzonych przez KOPD w Warszawie.

Rozstanie czy rozwód jest bardzo silnym bodźcem generującym stres. Stres ten zaś może być długotrwały, jeśli postępowanie trwa wiele lat i generuje wiele napięć oraz konfliktów, w które włączone są dzieci.

Webinar poprowadziły: Karolina Budzik p psycholożka, psychoterapeutka i specjalistka z zakresu diagnozy psychologiczno-seksuologicznej dzieci z podejrzeniem wykorzystania seksualnego oraz Agata Jarzyna – psycholożka, terapeutka i mediatorka rodzinna.

Na spotkaniu zostały poruszone między innymi takie zagadnienia jak:

  • Kiedy i jakie instrumenty psychologiczne stosować w sytuacjach okołorozstaniowych?
  • Co poszczególne oddziaływania psychologiczne mogą wnieść pozytywnego w życie rozstających się rodziców i ich dziecka?
  • Czym są grupy psychoedukacyjno-wsparciowe dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym?
  • Jak wygląda praca z rodzicami w sytuacji rozstania w ramach oferty pomocowej w Komitecie Ochrony Praw Dziecka?

A już 13 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Prawnika, poświęcone tematyce współpracy interdyscyplinarnej jako skutecznego modelu świadczenia pomocy dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem.

Zapraszamy do zapisów: Webinar Klubu Prawnika 13 czerwca 2023 r.  [LINK DO ZAPISÓW]